04
Sâm, Mai

sura foto captura video srbrasov.ro

După startul de campionat ratat în urma înfrângerii la masa verde din meciul cu Progresul Spartac, stegarii au promis revanșa.

AS SR Brașov a reușit să treacă la limită de FC Pucioasa cu 1-0, prin golul marcat de veteranul Marian Cristescu, reîntors pe final de carieră la prima sa iubire.

În prima repriză „stegarii” au controlat liniștit meciul, acordându-le dâmboviţenilor puţine momente de respiro încă din start. După 2 ocazii ale lui Cristescu, un cap din corner și o lovitură liberă respinsă de portarul oaspeților, golul a venit rapid, în minutul 12 după o incursiune centrală și un șut sec la firul ierbii în colțul lung.

În repriza secundă cei de la FC Pucioasa au avut mai mult inițiativa, urmârind egalarea. 25 de minute misunea gazdelor a fost îngreunată și de eliminarea lui Rența, dar reduta a rezistat și meciul s-a terminat 1-0.

Pentru AS SR Brașov urmează deplasarea de la Blejoi, cu nou promovata din localitate, pe 9 septembrie de la orele 17.00

Mai citește pe BrașovTV.com și despre:

Reacție dură: "Niciodată în istoria localității Prejmer nu s-a întâmplat așa ceva!"