28
Dum, Apr

sursa foto: digisport.ro

Eveniment

Simona Halep a învins-o, în urmă cu câteva minute, pe Kateryna Kozlova, scor 7-6, 7-5, și s-a calificat în optimile turneului de tenis de la Indian Wells.

Meciul, destul de dificil pentru româncă, a durat o oră și 47 de minute.

În următoarea fază a competiției, Simona va juca în compania câștigătoarei meciului dintre Vondrousova și Ostapenko, programat în această seară, nu înainte de ora 23.00.

FINAL DE JOC

Servește Kozlova pentru a rămâne în meci. Break alb, Simo, set și meci! Halep - Kozlova 7 - 5

Servește Simona, în prelungirile setului secund. Halep - Kozlova 6 - 5

Servește Kozlova. Halep - Kozlova 5 - 5

Servește Simona pentru câștigarea meciului. Break reușit de Kozlova. Halep - Kozlova 5 - 4

SETUL SECUND

Simona câștigă, dar cu dificultate, prima rundă a meciului contra Katerynei Kozlova, scor 7 - 6.

Servește Kozlova. Halep - Kozlova 5 - 6

Servește Simona pentru câștigarea setului. Break reușit de Kozlova. Halep - Kozlova 5 - 5

Servește Kozlova pentru a rămâne în set. Halep - Kozlova 5 - 4

Servește Simona. Halep - Kozlova 5 - 3

Halep - Kozlova 4 - 3, cu break reușit de Simo în game-ul 7.

PRIMUL SET

ȘTIRE INIȚIALĂ

Simona Halep va evolua în turul al treilea al turneului de la Indian Wells contra Katerynei Kozlova (114 WTA).

Meciul se va disputa duminică, de la ora 20:00 (ora României), pe Terenul Central.

Simona Halep și Kateryna Kozlova se vor întâlni pentru prima oară în carieră. Românca a afirmat, după victoria cu Barbora Strycova, faptul că nu știe prea multe despre jocul reprezentantei Ucrainei.

,,Nu am apucat deloc să verific cum joacă. Nu am jucat niciodată împotriva ei, aşa că trebuie să cercetez, ca să spun aşa, şi să fiu gata pentru meciul cu ea", a declarat Halep, la finalul partidei cu Barbora Strycova.