26
Vin, Apr

sursa foto: fifa.com

S-a încheiat, după executarea loviturilor de departajare, partida dintre Columbia și Anglia, din „optimile” Mondialului de fotbal găzduit de Rusia.

Anglia învinge Columbia după executarea loviturilor de la 11 metri, scor 4 - 3.

LOVITURI DE DEPARTAJARE

Anglia a deschis scorul în confruntarea cu Columbia, în minutul 58, prin golul marcat de Harry Kane, din lovitură de la 11 metri.

Columbia a egalat, la ultima fază de atac din timpul regulamentar, prin golul marcat cu capul de Yerry Mina.

După primele 45 de minute, cu marile ocazii de partea englezilor, scorul era egal, 0 – 0.

În minutul 41 al partidei, fază controversată! Barrios a lovit un adversar fără minge în timp ce englezii se pregăteau să execute o lovitură liberă de la marginea careului. Centralul Mark Geiger a consultat VAR (arbitrajul asistat video) și l-a sancționat pe Barrios doar cu cartonaș galben.

SFERTURILE DE FINALĂ ale Campionatul Mondial din 2018

Vineri, 6 iulie
17:00 Franţa - Uruguay, la Nijnîi Novgorod (stadionul Nijnîi Novgorod), primul sfert
21:00 Brazilia - Belgia, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2