02
Joi, Mai

Echipa de handbal feminin Corona Brașov a câștigat al doilea meci disputat la turneul amical de la Cisnădie. După înfrângerea de joi în fața fetelor de la Măgura, scor 32-36, Hotea și compania au câștigat jocul cu CSM Roman cu scorul de 27-24 (7-16).

Prima repriză a fost una de coșmar pentru Corona care nu a reușit să marcheze decât 7 goluri și a primit 16. În partea secundă, trupa codusă de Costică Buceschi și Dragoș Dobrescu a fost mult mai exactă în apărare, iar atacul a mers foarte bine. Astfel brașovencele au întors scorul de la pauză și s-au impus la o diferență de trei goluri, scor 27-24. Pentru formația de sub Tâmpa au marcat Bianca Tiron și Mari Neagu câte 8 goluri, Georgiana Ciuciulete 4, Daria Bucur 3, Chiricuță 2, Eliza Buceschi și Cami Hotea câte un gol fiecare.

Astăzi de la ora 10.00, Corona Brașov va juca ultimul meci în competiția de la Cisnădie, în compania formației Dunărea Brăila.