26
Vin, Apr

sursa foto: gsp.ro

CFR Cluj a câștigat, în urmă cu scurt timp, confruntarea din Liga I contra formației CS U Craiova, scor 1-0.

În minutul 76, fundașul ștânga al echipei din Gruia, Camora, a deschis scorul după ce a expediat un șut sănătos, din afara careului, lateral stânga, ușor deviat, iar Popescu nu a mai avut nicio replică.

În minutul 83, fundașul central al clujenilor, Boli, a intrat cu talpa direct pe tibia lui Popov și a fost eliminat de centralul Marius Avram.

În minutul 90+1, Djokovic l-a secerat în propriul careu pe Gustavo, iar Avram a dictat lovitură de la 11 metri.

Gustavo a șutat pe jos, în dreapta lui Arlauskis, dar lituaninul a respins balonul.

După victoria de astăzi, CFR Cluj trece pe prima poziție a clasamentului, cu 44 de puncte. FCSB ocupă poziția secundă, cu 43 de puncte, dar are un meci mai puțin disputat.