Vin, Mai

sursa foto: digisport.ro

Simona Halep a învins-o, în această dimineață, pe Elise Mertens, în optimile de la Australian Open.

Simona s-a impus cu un dublu 6 la 4.

Astfel, românca s-a calificat în sferturile de finală ale competiției, fără set pierdut!

În sferturile de finală ale competiției de tenis, Simona Halep o va întâlni pe Anett Kontaveitt. Aceasta a învins-o pe Iga Swiatek în trei seturi, după un meci care a durat două ore și 45 de minute, cu scorul de 6-7, 7-5, 7-5.

Servește Mertens. Game alb al belgiencei. Halep – Mertens 3 - 2

Servește Simona pentru confirmarea break-ului. Rebreak al belgiencei. Halep – Mertens 3 - 1

Servește Mertens. Românca reușește al doilea break al setului! Halep – Mertens 3 - 0

Servește Simona pentru confirmarea break-ului. Reușește, cu un joc foarte bun! Halep – Mertens 2 - 0

Servește Mertens. Break reușit de Simona în debutul setului! Halep – Mertens 1 - 0