S-a încheiat meciul dintre România și Muntenegru.

România - Muntenegru 26 - 27 (12 - 11)

min. 51 - Muntenegrencele conduc la două goluri diferență.

min. 50 - Muuntenegru trece la conducere, după 5 goluri înscrise consecutiv.

min. 49 - După 3 minute cu joc slab al româncelor, scorul devine egal. Polocoșer a primit cartonașul roșu, după 3 eliminări.

min. 46 - Gooool reușit de Cristina!!! Avem două jucătoare în minus. 21 - 17

min. 45 - România, în teren fără două jucătoare.

min. 41 - Din nou Cristina! Gol! 10 reușite, iar România conduce la 4 lungimi, 20 - 16, moment în care antrenorul muntenegrencelor cere timeout.

min. 40 - Cristina duce România, din nou, la 3 goluri diferență. Cristina are, în acest moment, 9 reușite.

min. 39 - România conduce, pentru prima dată în meci, la 3 goluri diferență. 18 - 15

min. 36 - România a înscris în dublă inferioritate.

min. 28 - dublă eliminare la muntenegrence, pe final de repriză.

min. 27 - o nouă intervenție excelentă a Iuliei.

Cristina Neagu a înscris golul cu numărul 10 al României. Are 6 reușite până în minutul 24 al jocului.

min. 24 - Antrenorul româncelor a cerut timeout, după ce muntenegrencele au egalat la 9.

min.12 - Iulia Dumanska reușește 3 parade, dintre care două la aceeași fază de atac a muntenegrencelor, iar România preia, apoi, conducerea pentru prima dată pe tabelă.

ȘTIRE INIȚIALĂ

După victoriile cu Senegal şi Hazahstan, România înfruntă, în această dimineață, de la ora 08:00, Muntenegru într-unul din meciurile complicate ale grupei.

Cristina Neagu și colegele de la CSM Bucureşti se vor duela cu multe dintre rivalele la cucerirea Ligii Campionilor, dar îl vor înfrunta și pe antrenorul Adrian Vasile, care este și secundul lui Per Johansson la echipa din Muntenegru.

Adversara de miercuri dimineaţă are maximum de puncte în grupă. România are 4 puncte şi este deocamdată pe locul 3 în grupă.

Principalele rivale ale României la calificarea în grupele principale de la Campionatul Mondial, Ungaria și Muntenegru, s-au luptat de la egal la egal. Vedetele lui Buducnost, Radicevic, fostă jucătoare la CSM, și Raicevic, au fost în mare formă. Au marcat împreună 15 dintre cele 25 de goluri ale muntenegrencelor.

În repriza secundă, Ungaria a fost condusă și la trei goluri diferență, dar a reușit să treacă în avantaj. Finalul jocului le-a aparținut jucătoarelor din Muntenegru: veterana Bulatovic a semnat desprinderea, potrivit digisport.ro.