04
Sâm, Mai

sursa foto: digisport.ro

S-a încheiat partida dintre Kristiansand și CSM București.

În ultimul minut de joc, în inferioritate, Lekici înscrie golul victoriei pentru CSM București!!! Kristiansand - CSM București 27 - 29

În minutul 59 al jocului, Kristiansand - CSM București 27 - 28, TIME OUT cerut de Dragan Dukici.

În minutul 59 al jocului, Kristiansand - CSM București 27 - 28, după o eliminare în tabăra bucureștencelor care vor juca, până la final, în inferioritate.

În minutul 58 al jocului, Kristiansand - CSM București 26 - 28

În minutul 57 al jocului, Kristiansand - CSM București 26 - 27, după două parade ale portăriței Jelenei Grubišić.

În minutul 52 al jocului, Kristiansand - CSM București 24 - 26

În minutul 51 al jocului, Kristiansand - CSM București 24 - 25

În minutul 50 al jocului, Kristiansand - CSM București 23 - 25, cu probleme în zona centrală a apărării bucureștencelor.

În minutul 49 al jocului, Kristiansand - CSM București 22 - 25

În minutul 49 al jocului, Kristiansand - CSM București 21 - 25, iar antrenorul nordicelor a cerut TIME OUT.

În minutul 47 al jocului, Kristiansand - CSM București 21 - 24

În minutul 46 al jocului, Kristiansand - CSM București 21 - 23, iar Dragan Dukici a cerut TIME OUT.

În minutul 40 al jocului, Kristiansand - CSM București 16 - 21

În minutul 40 al jocului, Kristiansand - CSM București 16 - 20, antrenorul norvegiencelor a cerut TIME OUT.

În minutul 40 al jocului, Kristiansand - CSM București 16 - 20, după o schimbare greșită în tabăra nordicelor.

În minutul 39 al jocului, Kristiansand - CSM București 16 - 19

În minutul 37 al jocului, după o eliminare în tabăra norvegiencelor, Kristiansand - CSM București 16 - 18. CSM se distanțează, pentru prima dată în meci, la două lungimi.

În minutul 36 al jocului, Kristiansand - CSM București 16 - 17

În minutul 35 al jocului, după ce bucureștencele au ratat o lovitură de la 7 metri, Kristiansand - CSM București 15 - 16

În minutul 33 al jocului, Kristiansand - CSM București 15 - 15

În minutul 32 al jocului, Kristiansand - CSM București 14 - 15

S-a încheiat prima repriză.

În minutul 30 al jocului, Kristiansand - CSM București 14 - 14, după o eliminare de două minute la CSM București - Elizabeth Omoregie

În minutul 29 al jocului, Kristiansand - CSM București 13 - 14

În minutul 28 al jocului, Kristiansand - CSM București 13 - 13

În minutul 27 al jocului, Kristiansand - CSM București 12 - 13

În minutul 26 al jocului, Kristiansand - CSM București 12 - 12

În minutul 25 al jocului, eliminare la CSM - Lekici.

În minutul 25 al jocului, Kristiansand - CSM București 11 - 12

În minutul 24 al jocului, Kristiansand - CSM București 10 - 11, prin golul marcat de Iulia Curea.

În minutul 22 al jocului, Kristiansand - CSM București 10 - 10, iar antrenorul norvegiencelor cere TIME OUT.

În minutul 21 al jocului, Kristiansand - CSM București 10 - 9, după un atac ratat al bucureștencelor.

În minutul 19 al jocului, Kristiansand - CSM București 9 - 8, după prima eliminare de două minute la CSM București, pentru „picior intenționat” la Elizabeth Omoregie.

În minutul 12 al jocului, Kristiansand - CSM București 5 - 5. Golul egalării a fost marcat de Cristina Neagu, după un TIME OUT cerut de Dragan Dukici.

În minutul 2 al jocului, Cristina Neagu a ratat o aruncare de la şapte metri la scorul de 0-1.

În primul minut al jocului, Kristiansand - CSM București 0 - 1

ȘTIRE INIȚIALĂ

CSM București joacă, astăzi, cel de-al treilea meci din grupele Ligii Campionilor.

Adversare le sunt norvegiencele de la Vipers Kristiansand care, în primăvara acestui an, au pierdut finala Cupei EHF, în faţa formației SCM Craiova.

Sârbul Dragan Dukici va debuta pe banca „tigroaicelor” după doar trei antrenamente, timp insuficient pentru a le cunoaște cu adevărat pe Neagu, Manea și pe colegele acestora.

Antrenorul suedez Magnus Johansson a fost înlocuit cu Dukici după ce formația bucureșteană a pierdut două meciuri la rând, unul în campionat și unul în Liga Campionilor.

Înaintea jocului programat astăzi, CSM București ocupă poziția secundă în grupa D a Ligii Campionilor, cu două puncte. Pe prima treaptă, cu 3 puncte, se situează BBM Bietigheim.