Lun, Mai

sursa foto: bilete-pariuri.ro

Eveniment

Întâlnirea dintre Simona Halep și Taylor Townsend s-a încheiat în urmă cu scurt timp.

Simona Halep s-a calificat în turul al treilea al turneului de la Roland Garros. Românca s-a impus fără probleme în fața reprezentantei Statelor Unite, Taylor Townsend, cu scorul de 6-3, 6-1.

Simona servește. Halep – Townsend 6 - 1

Servește Townsend. Simona face break-ul și conduce cu 5 la 1.

Servește Simona. Halep – Townsend 4 - 1

Servește Townsend, dar Simona face break. Halep – Townsend 3 - 1

Servește Simona. Halep – Townsend 2 - 1

Servește Townsend. Halep – Townsend 1 - 1

Servește Simona. Halep – Townsend 1 - 0

S-a încheiat primul set al partidei dintre Simona Halep și Taylor Townsend.

Simona își face serviciul și câștigă primul set cu scorul de 6 la 3.

ȘTIRE INIȚIALĂ

Numărul 1 WTAo întâlnește pe Taylor Townsend (22 de ani, locul 72 WTA), în meciul din turul al doilea al turneului de tenis găzduit de Franța.

În fața lui Alison Riske, Simona Halep a avut parte de un prim set dezastruos, dar și-a revenit după ce l-a pierdut și în următoarele a mai cedat doar două game-uri. 2-6, 6-1, 6-1 a fost scorul final al partidei de miercuri, după o oră și 37 de minute de joc.

De partea cealaltă, Townsend învins-o pe Myrtille Georges (Franța, 27 de ani, 222 WTA), scor 6-4, 6-2.

Halep și Townsend joacă pe terenul Philippe-Chatrier. Inițial, ar fi trebuit să fie al doilea meci de pe această arenă, însă a fost mutat al treilea, după două întâlniri de pe tabloul de masculin.