20
Sâm, Apr

Formația FC Brașov rămâne neînvinsă și după etapa a șaptea din Liga a doua. Trupa condusă de Cornel Țălnar a remizat, scor 1-1 (0-0) în deplasare cu ASU Poli Timișoara.

După o primă repriză echilibrată în care stegarii au dominat dar nu și-au creeat mari oportunități de a înscrie, galben-negrii au deschis scorul prin Ștefan Grigorie în minutul 58. Mijlocașul stegar a reluat cu capul de la 11 metri o centrare perfectă a lui Stan, iar goalkeeperul gazdelor nu a avut replică. Din păcate băieții lui Țălnar nu s-au putut bucura prea mult de golul înscris pentru că după doar patru minute ASU Poli Timișoara a egalat. După o neatenție în defenisva brașovenilor, Cordoș l-a agățat în careu pe Birău iar Blănaru a transformat cu siguranță lovitura de la 11 metri. În minutul 68, Istrati, proaspăt intrat pe teren putea înscrie pentru galben-negrii, dar mingea trimisă de atacantul moldovean a lovit bara porții timișorene. Astfel FC Brașov se întoarce de la Timișoara cu un punct și este în acest moment pe poziția a doua a clasamentului cu 15 puncte, la o lungime distanță de liderul Juventus București.