23
Mar, Apr

Sursa Foto: Facebook/Corona Brasov Wolves

Echipa de hochei pe gheață Corona Wolves Brașov a debutat cu o victorie și în Liga Națională. „Lupii” conduși de pe bancă de canadianul Martin Lacroix au surclasat în deplasare cu scorul de 5-1 (3-0, 2-1, 0-0) formația Progym Gheorghieni.

Hocheiștii brașoveni au făcut o primă repriză foarte bună la finalul căreia aveau trei goluri avans pe tabelă după reușitele semnate de Roberto Gliga, Daniel Trancă și Tomas Klempa. În partea secundă Mihaly și compania au dus scorul la 4-0 după golul semnat de Csanad Fodor din pasa lui Otto Biro. Gazdele au redus din handicap prin Roman Kostromin, dar Zsolt Molnar a reușit să puncteze din nou pentru Corona Wolves Brașov. Cum în ultima repriza nu s-a marcat, Corona s-a impus la Gheorghieni cu 5-1 și privește cu încredere spre mecul de mâine. Progym și Corona se vor duela din nou vineri de la ora 18.30.