29
Vin, Mar

Sport

Echipa formată de Liga Suporterilor Stegari, AS „SR” Brașov a jucat aseară la Codlea două partide test. Vremea caniculară nu i-a ținut departe de echipă pe cei aproximativ 150 de fani care au venit să-i susțină pe galben-negrii.

În primul meci, care a durat 50 de minute, stegarii au remizat alb, scor 0-0, cu ACSM Codlea, formație ce în sezonul trecut a încheiat pe poziția a treia a ligii a patra.

În cel de-al doilea meci, desfășurat tot pe durata a 50 de minute, Horia Popa și compania au fost învinși cu scorul de 1-0 de Performanța Ighiu din liga a treia.

Următorul joc de verificare pentru stegari va avea loc marți de la ora 18.00, la Tărungeni, în compania formației Progresul Spartac.