28
Joi, Mar

Astăzi, echipa suporterilor stegari, AS „SR” Brașov, a jucat primul meci din istoria ei. Trupa braşoveană, susţinută din tribune de aproape 200 de fani, s-a impus la Cristian în faţa celor de la Inter cu scorul de 2-1 (0-0).

Primul gol din istoria celor de la AS „SR” Braşov a fost marcat de Dumitraşc, imediat după pauză. Fotbalistul brașovean a trimis cu capul la colțul lung, mingea a lovit bara, iar apoi a intrat în poarta celor de la Cristian. Inter a revenit în joc și după câteva parade ale goalkeeperului brașovean a reușit să restabilească egalitatea în urma unei lovituri de la colț. Golul victoriei echipei AS „SR” Brașov a fost marcat în minutele de final ale partidei de Cristi Cocan, fiul fostului stegar Octavian Cocan.