19
Vin, Apr

Sursa Foto: fanatik.ro

Concordia Chiajna s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii la fotbal, după ce a învins-o pe Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare. După 90 de minute și după prelungiri, scorul a fost egal, 1-1.

Chiajna a deschis scorul prin Tiberiu Serediuc în minutul 13, iar gorjenii au egalat în minutul 34 prin Valentin Alexandru, golgheterul din sezonul trecut al ligii secunde. La loviturile de departajare, Neluț Roșu, Marius Pena, Alexandru Albu și Bogdan Bucurică au transformat pentru ilfoveni, în timp ce pentru Pandurii au marcat Marian Pleașcă, Christian Obodo și Valentin Munteanu. Tiberiu Serediuc a ratat de la gazde, iar Claudiu Voiculeț și Bogdan Ungurușan de la oaspeți. În celelalte două jocuri disputate ASA Târgu Mureș a trecut cu scorul de 2-0, în deplasare, de Gaz Metan Mediaș prin golurile înscrise de Zicu (74) și Feketics (80) iar Poli Timișoara a învins Viitorul lui Gheorghe Hagi cu scorul de 2-1. Artean (18) și Croitoru (81) au marcat pentru timișoreni, iar Cioablă a deschis scorul pentru trupa lui Hagi în minutul 3. În primul meci, marți, FC Botoșani a învins CSMS Iași cu scorul de 1-0. Astăzi se joacă: CFR Cluj – CSU Craiova de la ora 18.00 și Voluntari – Dinamo de la ora 21.00.