19
Vin, Apr

Echipa de volei feminin a Clubului Sportiv Transilvania Brașov a câștigat și partida din runda a doua a diviziei A2, seria est. Brașovencele s-au impus cu scorul de 3-2 (25-16, 22-25, 23-25, 25-23, 18-16) în partida cu CSM Focșani.

Fetele pregătite de Răzvan Pătran au început foarte bine partida și au câștigat fără probleme primul set cu scorul de 25-16. Tinerețea componentelor echipei brașovene s-a văzut în seturile doi și trei, când a intervenit o relaxare și voleibalistele de la Focșani au dus scorul la 2-1. Fiterău și compania s-au trezit la timp, au câștigat setul patru și au restabilit egalitatea. În setul decisiv, fetele conduse de Răzvan Pătran au jucat aproape perfect și au reușit să se impună cu scorul de 18-16. Astfel fetele de la Clubul Sportiv Transilvania Brașov au două victorii în primele două etape și vor juca în runda următoare, în deplasare, la București, contra Rapidului.