29
Vin, Mar

sursa foto: goal.com

Celta Vigo – Real Madrid, meci din La Liga, s-a încheiat, în urmă cu scurt timp, la egalitate, scor 2 – 2.

Gareth Bale a reușit dubla, iar Celta a ratat o lovitură de la 11 metri.

Gazdele au deschis scorul cu execuția de excepție a lui Daniel Wass, din minutul 33. Până la pauză, oaspeții au întors rezultatul, cu golurile semnate de Gareth Bale.  În repriza a doua, Celta a forțat egalarea și a obținut o lovitură de la 11 metri, după pătrunderea lui Iago Aspas, dar Keylor Navas a respins. Celta a reușit însă, în cele din urmă, prin Maxi Lopez, să înscrie, din centrarea lui Wass, marcatorul primului gol.

Celta Vigo - Real Madrid s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

După egalul de astăzi, echipa condusă de Zidane rămâne pe locul 4, la 5 puncte de podium și la 16 puncte de rivala Barcelona, echipă aflată pe prima poziție din La Liga.

Echipa de start a Realului: Navas - Achraf, Varane, Nacho, Marcelo - Casemiro, Modric, Kroos, Isco - Bale, Ronaldo.

Rezerve: Casilla - Vallejo, Theo, Lucas, Asensio, Mayoral, Kovacic.

Celta: Ruben - Mallo, Roncaglia, Cabral, Jonny - Wass, Radoja, P. Hernandez - Aspas, M. Gomez, Sisto.

Rezerve: S. Alvarez - Lobotka, Jozabed, E. Mor, Fontas, Mendez, Gomez