Vin, Apr

sursa foto: sport.ro

Eveniment

CFR Cluj, debut excelent în faza grupelor UEFA Europa League, ediția 2019-2020!

CFR Cluj a învins-o cu 2-1 pe Lazio și a obținut o victorie istorică! Astfel, echipa condusă de Dan Petrescu este pe primul loc în grupă, după ce Rennes și Celtic au încheiat la egalitate, scor 1 – 1.

CFR Cluj - Lazio 2 - 1

Minutul 75 GOOOOOOOOL! Omrani înscrie, după o fază care l-a avut la timonă pe Păun!

Minutul 52 Ratare uriașă a clujenilor!!! Omrani, după o cursă excelentă pe partea dreaptă, ajutat de o eroare a lui Bastos, a șutat puțin pe lângă stâlpul din stânga al porții italienilor.

Minutul 40 GOOOOL!!!! Penalty în favoarea clujenilor!!! Deac execută și înscrie!!!

Minutul 25 GOL Lazio! Bastos a reluat perfect, cu capul, sub bară, fără replică pentru portarul lituanian Arlauskis.

A început meciul dintre CFR Cluj și Lazio.