19
Vin, Apr

sursa foto: digisport.ro

Reprezentativa României a încheiat la egalitate, scor 0 – 0, partida contra Serbiei, pe Arena Naţională, într-un meci contând pentru grupa 4 a seriei C a Ligii Naţiunilor.

În minutul 45+1, Tadic a ratat o lovitură de pedeapsă acordată pentru un fault al lui Tamaş la Gacinovic. Gabriel Tamaş a fost eliminat, iar românii au jucat 45 de minute cu un om mai puțin.

În minutul 56, România a avut o ocazie uriașă de gol. Portarul sârb a atins mingea cu mâna în afara careului de 16 metri, dar centralul partidei nu a fluierat, mingea a ajuns la Stanciu, care însă, a fost blocat.

Potrivit statisticii jocului, românii au avut 4 șuturi pe poartă, iar sârbii, deși au jucat o repriză în superioritate, au avut doar 3.

Imediat după startul meciului, partida a fost întreruptă aproape două minute din cauza fumigenelor şi petardelor aprinse de fani.