19
Vin, Apr

Corona Wolves Brașov s-a calificat în finala campionatului național de hochei pe gheață. „Lupii” s-au impus în această seară cu scorul de 2-1 (1-0, 0-0, 1-1) în deplasare în fața celor de la Dunărea Galați și au încheiat semifinala.

Cu 3-0 la general trupa lui Lacroix merge în finala competiției unde va juca cu învingătoarea dintre Sport Club Miercurea Ciuc și Progym Gheorghieni. După trei jocuri, ciucanii conduc cu scorul de 2-1. În meciul de la Galați, Corona a deschis scorul în prima repriză prin căpitanul Arpad Mihaly care a înscris în superioritate numerică. Brașovul a condus pe tabelă până în repriza a treia când Ede Mihaly a restabilit egalitatea. Cu un minut și jumătate înainte de final, Zsolt Molnar a marcat golul victoriei și al calificării în finală.