19
Vin, Apr

sursa foto: digisport.ro

Rapid o învinge, în deplasare, pe Steaua, scor 3-1, și se distanțează în clasament la 7 puncte.

Din minutul 60 al partidei, Rapid se desprinde la 3-1. Daniel Niculae pasează foarte bine pentru Vlada care, fără ezitare, introduce balonul în plasă.

Rapid a preluat conducerea în minutul 54, prin golul marcat de Burlacu.

ȘTIRE INIȚIALĂ

Rapid a deschis scorul în minutul 41, prin Daniel Niculae.

În minutul 45+6, Predescu a egalat, din lovitură de la 11 metri, după un henț al autorului golului giuleștenilor, Daniel Niculae. Este pauză, iar partida din Liga a IV-a se va relua în scurt timp.

În prima parte a jocului, după aproape zece minute de lupte libere în tribune, partida a fost reluată. Și Lăcătuş a intrat pe teren pentru a calma spiritele. Numeroși suporteri au fost evacuați cu ajutorul gazelor lacrimogene. Câțiva copii au fost duși și ei către ambulanțe. Au fost scene demne de război! Steliștii au năvălit din propria peluză și i-au atacat pe fanii Rapidului. Jandarmii au început să pătrundă în zonă destul de târziu. Mai mulți fani sunt răniți.